Festyn

Idea festynów - anielski apostolat w przestrzeni publicznej. Integracja lokalnego społeczeństwa przy zwartych szykach anielskich zelatorów wokół Bożego Ołtarza a także pogodny relaks w atmosferze anielskiego zaufania.

Godny uwagi jest cel charytatywny akcji np. 2009 r – na rzecz dzieci z Litwy, 2010 – na rzecz powodzian, 2011 – na rzecz placówek wspierających dzieci – np. RDDZ „Druchowie”, świetlica „Dom, który czeka”, 2012 – na rzecz rodzin w "tarapatach", 2013 – na rzecz dzieci z zaprzyjaźnionej z Konstancinem – Nowej Wilejki (w ramach realizacji programu: „miast zaprzyjaźnionych”), 2014 - na rzecz Ukrainy

W trakcie realizacji zadania: współpraca z lokalnymi władzami powiatu i gminy, z ośrodkami kultury.

Należy również podkreślić popularyzację tej formy apostolstwa publicznego w innych miejscach, gdzie angażowały się nasze siostry: Częstochowa, Kielce, Niemież i Nowa Wilejka, która zainicjowała w Zgromadzeniu tę formę apostolstwa.

 


 

Idź i głoś. Idź i kochaj. - Festyn Anielski 2017

17 września 2017r. w Parku Zdrojowym w Konstancinie odbył się kolejny już festyn anielski. W tym roku ze względu na przeżywany w Kościele rok duszpasterski „Idźcie i głoście” festyn miał charakter szczególnie ewangelizacyjny. Mimo deszczu (pierwszego w historii anielskich festynów) było z nami bardzo wiele osób. Radości nie pozbawił nas nawet ulewny deszcz.

"Jeżowe Aniołowe"

Pod tym hasłem 27 sierpnia 2017 r. odbył się I Festyn Anielski organizowany w Jeżowem (woj. podkarpackie). Siostry od Aniołów niedawno tam zamieszkały i rozpoczęły budowę Anielskiego Centrum Integracji, w skład którego wchodzi przedszkole i dom pomocy dla osób starszych. Festyn miał na celu przedstawienie idei budowy i zapoznania mieszkańców Jeżowego ze Zgromadzeniem Sióstr od Aniołów.

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal