Wiadomości misyjne

Spotkanie współpracowników misyjnych z racji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

W dniach 12 – 13 października br. odbyło się w naszym domu w Konstancinie, spotkanie współpracowników misyjnych Sióstr od Aniołów, w ramach obchodów Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Spotkanie Modlitewno-Misyjne w Konstancinie

W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym zapraszamy 12-13 października na Spotkanie Modlitewno-Misyjne do Konstancina-Jeziornej.

Szlakiem Alpejskich Sanktuariów

W dniach 14.07. - 20.07.2019 r.,  odbyła się pielgrzymka współpracowników misyjnych Szlakiem Alpejskich Sanktuariów. Wzięło w niej udział 47 uczestników z różnych stron Polski. Pielgrzymkowy szlak Czarnej Madonny wokół Alp wiódł przez Austrię, Włochy, Szwajcarię i Niemcy.

Nagroda "Ubi Caritas" za 35 lat misyjnej posługi Sióstr od Aniołów w Sercu Afryki

Zgromadzenie Sióstr od Aniołów zostało wyróżnione nagrodą "Ubi caritas" przyznawanej przez Caritas Polska. Statuetka przyznawana w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas koncertu "Polska pomaga" tarfiła do naszego Zgromadzenia za dzieło pomocy w Rwandzie. Siostry od ponad 35 lat niosą pomoc w najodleglejszych regionach Rwandy, docierając tam, gdzie bezbronni i najsłabsi nie mogą liczyć na wsparcie. Zgromadzenie Sióstr od Aniołów pomaga samotnym matkom i dzieciom, daje szansę na zatrudnienie i edukację, prowadzi jedyne hospicjum w kraju.

Misja Caritas Polska w Rwandzie

Pod koniec marca zespół Caritas Polska, na czele z dyrektorem ks. Marcinem Iżyckim, odwiedził Zgromadzenie Sióstr od Aniołów działających w Rwandzie. Od ponad 35 lat niosą pomoc w najodleglejszych regionach kraju, docierając tam, gdzie wcześniej na wsparcie nie mogli liczyć bezbronni i najsłabsi. Nawet, gdy 25 lat temu doszło do ludobójstwa siostry nie opuściły swych podopiecznych i do dziś opiekują się nimi niosąc przesłanie miłości i pokoju.

Misja Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w Rwandzie

Pierwsze i jedyne działające hospicjum w Rwandzie, najlepsza w regionie klinika dentystyczna, do której przyjeżdżają pacjenci nawet z Konga i Ugandy, czy ośrodek szkolno-przedszkolny dla dzieci – to tylko niektóre z dzieł prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów, pracujących w Rwandzie już od ponad 35 lat.

Pielgrzymka Alpejskie Sanktuaria Maryjne

Zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem Alpejskich Sanktuariów Maryjnych. 
Termin: 14.07 - 20.07.2019
Cena: 2.090 PLN

Zgłoszenia do 20 maja 2019 r.

Przekaż 1% - zostań Aniołem dla najuboższych dzieci Afryki

Zostań Aniołem dla Najuboższych dzieci Afryki i przekaż 1% podatku na zakup materacy dla dzieci z Kamerunu.

Relacja z pielgrzymki do Medjugorie - maj/czerwiec 2018

W dniach 31.05 - 9.06.2018 odbyła się pielgrzymka Współpracowników Misyjnych Zgromadzenia Sióstr od Aniołów do Medjugorie, pod hasłem: "Na drodze wiary z Maryją".

Misyjne spotkanie opłatkowe

Zapraszamy Współpracowników Misyjnych na spotkanie opłatkowe do Konstancina-Jeziornej.

Strony

Subskrybuj RSS - Wiadomości misyjne
Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal