Paschalne wtorki z Aniołami

Jeśli chcesz:

-  Ożywić swoją relację z Jezusem i lepiej poznać Jego Aniołów

-  dobrze przygotować się do wydarzeń Wielkiej Nocy

- Utrzymać radość ze Zmartwychwstania na dłużej

- Otrzymać pomoc w przygotowaniu do modlitwy​

Te wprowadzenia są dla Ciebie!

W każdy poniedziałek Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego ok 17:00 na stronie siostryodaniolow.pl i profilu Sióstr od Aniołów na fb umieszczać będziemy wprowadzenie do modlitwy Słowem Bożym. Wybrane fragmenty będą mówiły o kluczowych momentach historii naszego zbawienia, którego dokonał Jezus Chrystus, a w których pojawiali się aniołowie. 

Dlaczego Paschalne wtorki?

Słowo “pascha” oznacza przejście, ominięcie. Tym słowem określa się wielkie święto żydowskie, ustanowione na pamiątkę wyjścia Izraelitów z Egiptu, przejścia przez Morze Czerwone, doświadczenia cudów, których Bóg dokonał w historii Narodu Wybranego. To także wielkie święto chrześcijan, ponieważ w czasie Paschy Chrystus oddał za nas Swoje życie i zmartwychwstał.  

Proponujemy cykl, którego punktem centralnym będzie Pascha - przejścia Chrystusa przez śmierć do Życia, abyśmy my mogli żyć. Przygotujemy się do niej przez 40 dni Wielkiego Postu, a potem przez 50 dni Okresu Wielkanocnego będziemy się nią cieszyć.

Wtorki są w Tradycji Kościoła dniem poświęconym aniołom. Stąd właśnie te dni chcemy przeżywać w łączności z naszymi Aniołami Stróżami i aniołami posługującymi w historii Zbawienia. Wybrane teksty będą tworzyć pewien ciąg, ale można korzystać z nich wybiórczo, według potrzeby. Wprowadzenia pojawiać się będą w poniedziałkowe wieczory, aby można było się przygotować do wtorkowej modlitwy.

 

Jak się modlić

Zapraszamy Cię do pochylenia się nad Słowem Bożym. Pójście za głosem serca w modlitwie zagwarantuje Ci spotkanie z Panem. Warto jednak zatroszczyć się o kilka spraw, a raczej warunków modlitwy. Pozwól sobie raczej nie na spełnienie warunków, ile na komfort spotkania. Oto one:

1. Cisza… Ta w domu, ale i w sercu. Wycisz swoje serce z wydarzeń dnia, niepotrzebnych myśli czy emocji. Daj sobie czas aby usłyszeć siebie, co jest w Tobie i jest Twoje: myśli, pragnienia, uczucia… Może uda ci się na ten czas wyłączyć komórkę i inne gadżety?

2. Czas… zaplanuj sobie czas na osobistą modlitwę. Nie powiemy ci „najlepiej rano lub najlepiej wieczorem”. Czas, kiedy będziesz miał tę wyjątkową chwilę… Bóg i Ty! Określ też ile minut chcesz przeznaczyć na modlitwę. Może kwadrans, pół godziny… ile potrzebujesz. Ważne jest, żebyś ten czas ustalił sam dla siebie i go realizował.

3. Miejsce… może to być twój pokój, ulubiony fotel, tam gdzie się czujesz bezpiecznie, ale może to być również kościół, kaplica adoracji. Ważne jest, żebyś tam czuł się dobrze.

4. Notatka… Zapisz sobie najważniejsze myśli, które pojawiły się w Twoim wnętrzu. Zawsze możesz do nich wrócić i zobaczyć, jak Bóg w Tobie działa.

W samej modlitwie proś najpierw o Ducha Świętego, aby przyszedł z darami i łaskami, których na dziś potrzebujesz. Przeczytaj tekst Pisma Świętego, zatrzymaj się nad słowem lub zdaniem, które jest dla ciebie szczególnie ważne, które cię porusza. Wyobraź sobie to, co się dzieje w tekście. Przeczytaj komentarz i idź za wskazówkami czy pytaniami w tekście. Ważne jest to, że nie musisz odpowiadać sobie na wszystkie pytania, może na dziś do odpowiedzi jest jeszcze daleko…Proś. Każdego dnia jest zaproponowana prośba. Proś o to, czego potrzebuje twoje serce, o co się upomina…

Bądź z Jezusem!

 

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal