Drugi dzień nowenny przed wspomnieniem Świętych Aniołów Stróżów

Dzień 2

DOWIEDZ SIĘ CZEGOŚ

Dojrzewanie do przyjaźni to długi proces poznawania siebie. Pod tym względem twój anioł jest dużo do przodu. Towarzyszy Ci od pierwszych chwil Twojego życia. Był świadkiem twoich pierwszych słów, kroków, zachwytów, ale też cierpienia i upadków. Wypada, żebyś dowiedział się czegoś na jego temat!

Głównym źródłem naszej wiedzy o aniołach jest Pismo Święte. Aniołowie interweniują w sprawie Abrahama, towarzyszą Izraelowi wychodzącemu z Egiptu, troszczą się o proroków, walczą. Przede wszystkim jednak towarzyszą Chrystusowi w wypełnieniu Jego misji. Zwiastują Jego narodzenie, są na pustyni i przed męką, ogłaszają zmartwychwstanie i wniebowstąpienie.

Wyciągając wnioski z opisów biblijnych teolodzy tworzą wiedzę na ich temat. Najważniejsze prawdy wiary, to dogmaty. W przypadku aniołów są one takie:- aniołowie istnieją, są stworzeni przez Boga i są osobami- zostali stworzeni jako dobrzy! Bóg nie stworzył zła. Szatan sam siebie uczynił złym.

To wielki skrót. Ukazało się już wiele książek na temat aniołów! Jeśli chcesz po jakąś sięgnąć, trzeba sprawdzić, czy posiada ona imprimatur. W sieci też znajduje się coraz więcej informacji o aniołach. Są one jednak różnej jakości. Tutaj trzeba być jeszcze bardziej ostrożnym. Ze swojej strony polecamy serie nagrane dla Salve Net o aniołach, dostępne na youtube #Spotkaniezaniołami i #Ajakaniołowie.

Zadanie: dowiedz się czegoś! Przeczytaj artykuł, wysłuchaj nagrania. Podziel się w komentarzach co wybrałeś, albo jakich anielskich zagadnień szukasz, to postaramy się doradzić :)

*** Słowo: Maria Druch i Agnieszka Mazur

*** Polecamy:Po co są aniołowie? https://www.youtube.com/watch?v=jZNKM...

Anielskie dogmaty https://www.youtube.com/watch?v=ajKQW...

Chrystus jest centrum świata aniołów https://www.youtube.com/watch?v=HVZRf...

Artykuł: Przyjaciel Anioł Stróż https://niezbednik.niedziela.pl/artyk...

Sprawdzone książki https://www.siostryodaniolow.pl/ksiaz...

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal