Trzeci dzień nowenny przed wspomnieniem Świętych Aniołów Stróżów

Dzień 3

SŁUCHAJ

W każdą relację wpisany jest dialog. Czyli wymiana zdań, spojrzeń, gestów, myśli, wartości… jak w takim razie można dialogować z aniołem, którego nie widać, którego nie mogę złapać za rękę, tym bardziej za skrzydło! Jest to możliwe, na poziomie ducha. Aniołowie mogą komunikować się z nami działając na naszą wyobraźnię, dając nam to, co nazywamy natchnieniami. Mogą też posługiwać się tym, co jest wokół nas, żeby przekazać nam informację.

Dialog zakłada dwie strony. Ludzie to bardzo głośny gatunek. Robimy wokół siebie mnóstwo hałasu. Aniołowie nie mają problemu, żeby nas usłyszeć. Gorzej jest z usłyszeniem ich. Aniołowie nie krzyczą. Najłatwiej jest usłyszeć je w ciszy. I to też nie zawsze się udaje. Często nie wystarczy jednorazowe wyłączenie źródeł dźwięku na 3 minuty. Chodzi o pewien rodzaj wewnętrznej ciszy, który trzeba w sobie pielęgnować. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Zadanie:

znajdź dzisiaj czas i miejsce w którym możesz pobyć we względnej ciszy. 7 minut. Z telefonem w trybie samolotowym. Może ten czas wystarczy tylko na to, żeby przyjrzeć się swoim myślom, złapać oddech, a może już uchwycisz coś, co chce Ci przekazać Twój anioł! Podziel się w komentarzach, jak ci się to udało.

*** Słowo: Maria Druch i Agnieszka Mazur

*** Więcej: Jak zaprzyjaźnić się z aniołem? https://www.youtube.com/watch?v=h4BEo...

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal