Szósty dzień nowenny przed wspomnieniem Świętych Aniołów Stróżów

Dzień 6

BĄDŹ POSŁUSZNY

Jeśli już decydujemy się słuchać anioła, trzeba zrobić kolejny krok i być mu posłusznym. Sam Bóg o to prosi. W księdze wyjścia czytamy: „Oto Ja posyłam anioła przed Tobą, aby cię strzegł i doprowadził cię do miejsca które ci wyznaczyłem. Szanuj go, bądź uważny na jego słowa, bo moje imię jest w nim”. Imię Boga jest w aniele i stąd należy mu się szacunek i posłuszeństwo. Anioł nigdy się nie myli wypełniając wolę Bożą. Dlatego ty nie będziesz się mylił, słuchając głosu anioła.

Twój anioł idzie przed Tobą, żeby przygotować Twoją drogę, do celu – do nieba. Jeśli masz przed sobą trudne spotkanie, zaczynasz nową pracę, podróżujesz, masz wizyty lekarskie, wyobraź sobie, że twój anioł jest przed tobą w każdym tym miejscu. Dba o to, żeby wszystko toczyło się według Bożej woli. Czyli, żeby było z tego ostateczne dobro – niekoniecznie zdrowie czy pieniądze, ale szczęście wieczne. Każdy z nas chce być w niebie, ale nie znamy drogi. Nasz anioł wie, jak się tam dostać. Poprowadzi nas!

Pojawia się pytanie, to w takim razie czyj głos słyszę – Boga, Maryi, Anioła, św. Franciszka czy innego ukochanego świętego? Głos anioła zawsze będzie tożsamy z głosem sumienia. Anioł jest wierny Bogu i tylko Jego wolę spełnia. Im bliżej będziesz z aniołem, tym bliżej będziesz Boga. Twoje sumienie będzie się uwrażliwiać.

Zadanie: Zaproś anioła stróża do rachunku sumienia. On jest towarzyszem, świadkiem twojego życia. Może ci podpowiedzieć za co podziękować, a za co przeprosić.

*** Słowo: Maria Druch i Agnieszka Mazur

*** Więcej: Piosenka Oto ja posyłam anioła https://www.youtube.com/watch?v=QpoUR...

Misja anielska: https://www.youtube.com/watch?v=Ks9QG...

Aniołowie w czasie paschy: https://www.youtube.com/watch?v=2X6DS...

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal