Siódmy dzień nowenny przed wspomnieniem Świętych Aniołów Stróżów

Dzień 7

WZYWAJ GO

Dzisiaj swoje święto obchodzą jedyni dobrzy aniołowie, których znamy z imienia. Fragment z księgi wyjścia cytowany wczoraj mówił, że imię Boga jest w aniołach. Doskonale widać to na przykładzie Michała, którego imię znaczy „Któż jak Bóg”, Gabriela czyli „Bóg jest moją mocą” i Rafała – „Bóg uzdrawia. Każdy z tych potężnych archaniołów w swoim imieniu zawiera głęboką duchowość, przesłanie, niesie nadzieję i otuchę.

Michał to Książe, szef wszystkich aniołów. Jego imię świadczy to tym, że tylko Bóg jest Bogiem. Nie ma drugiego. Nie ma nikogo, kto mógłby się z nim równać. Świat nie jest dualistyczny. Choć może nam się wydawać, że uczestniczymy w odwiecznej walce dobra ze złem, jako katolicy nie mamy wątpliwości, że Chrystus już zwyciężył, że Bóg trzyma świat w swoich rękach.

Gabriel to Archanioł dobrej nowiny zarówno o tym, że Bóg tak człowieka szalenie kocha, że zechciał być jednym z nas, a z drugiej o tym, że nasz Bóg jest Bogiem cudów. To on mówi Maryi, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Więc nie ma tak beznadziejnej sytuacji, z której On nie mógłby mnie wyprowadzić. Nie ma takiego grzechu, słabości, lęku, która mogłaby mnie od Jego miłości oddzielić.

Rafał to anioł świadczący o tym, że Bóg jest najlepszym lekarzem zarówno duszy jak i ciała. Pokazuje jak mądrze towarzyszyć innym w drodze, pomaga rozeznać powołanie, uczy, jak być pokornym. Nie robi niczego za Tobiasza, ale jest blisko. Spełnia wobec niego rolę anioła stróża. Który z archaniołów dzisiaj jest ci najbliższy?

Zadanie: odezwij się do jednego z archaniołów. Powiedz mu, czego chcesz się od niego nauczyć, czego od niego potrzebujesz, co w nim podziwiasz. Poproś o pomoc, podziękuj.

*** Słowo: Maria Druch i Agnieszka Mazur

*** Więcej: Imiona anielskie: https://www.youtube.com/watch?v=KArwC...

O św. Michale: https://www.youtube.com/watch?v=BDYBF...

O św. Gabrielu: https://www.youtube.com/watch?v=aSDxn...

O św. Rafale: https://www.youtube.com/watch?v=LYybm...

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal