Ósmy dzień nowenny przed wspomnieniem Świętych Aniołó Stróżów

Dzień 8

ZAUWAŻ DZIAŁANIE

Im głębiej wchodzimy w relację, poznajemy się wzajemnie, tym lepiej dostrzegamy, jaki mamy wpływ na siebie nawzajem. Z aniołem też tak jest. Z naszej perspektywy świadoma znajomość z nim mogła zacząć się lata, albo tydzień temu. Ale on był z nami od samego początku. Wiele zdarzeń, które miały miejsce zawierają w sobie jego interwencję. Czasem mówimy: miałam szczęście, udało mi się, jakoś tak wyszło… a może to właśnie był mój anioł?

Dzisiaj jest ten moment, żeby przyjrzeć się naszej historii i zobaczyć w niej działanie naszego anioła. I podziękować mu za wierne trwanie przy mnie, za natchnienia, za cudowne sploty wydarzeń, stawianie odpowiednich osób na mojej drodze, a może nawet za uratowanie życia.

Zadanie: poświęć dziś czas i uwagę swojej historii życia. Poszukaj w niej momentów, w których mógł działać twój anioł. Może ci w tym pomóc zrobienie osi życia i zaznaczanie wydarzeń. Możesz też po prostu spotkać z twoim aniołem i spytać go o te momenty, poprosić, żeby ci je przypomniał. Koniecznie: podziękuj!

*** Słowo: Maria Druch i Agnieszka Mazur

*** Więcej: Aniołowie opiekują się nami od poczęcia: https://www.youtube.com/watch?v=e9iu7...

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal