Dziewiąty dzień nowenny przed wspomnieniem Świetych Aniołów Stróżów

Dzień 9

NAŚLADUJ GO

W naszej nowennie była już mowa o tym, że osoby, które są ze sobą w zażyłej relacji upodabniają się do siebie. Tym, co jednoczy jest miłość. Mamy to szczęście mieć za towarzyszy i przyjaciół aniołów – istoty o wiele doskonalsze od nas, ludzi. Istotą duchowości anielskiej nie jest modlenie się do aniołów, ani nawet modlenie się za ich wstawiennictwem, ale życie w stylu anielskim – naśladowanie ich.

Są cechy aniołów, w których nie możemy ich naśladować, bo mamy inną naturę. Nigdy nie będziemy, jak oni, niewidzialni. Ale możemy starać się nie rzucać zbytnio w oczy. Możemy tak robić dobro, żeby prawa ręka nie widziała co robi lewa. Możemy nie dopominać się oklasków, docenienia i pochwał, ale iść dalej. Inną cechą aniołów jest dyspozycyjność – nie pytają Boga po co, dlaczego, ale przyjmują zadanie i z radością je wypełniają. Chciałabym tak umieć przyjmować wolę Bożą wobec mnie.

Bardzo ważną cechą aniołów jest ich nieustanna obecność przy nas. Nie widzimy ich, ale oni są zawsze w pogotowiu, żeby wspierać nas jak tylko mogą. Może znasz osobę, o której inni mówią, że jest jak anioł? Też możesz być aniołem dla innych. Czasem wystarczy uśmiech, gest, wysłuchanie. Nie trzeba dobrych rad ani pouczania. Anioł nie skupia uwagi na sobie, tylko kieruje ją na Boga. To niezwykła umiejętność.

Zadanie: wybierz sobie jedną cechę aniołów i spróbuj ją dziś wzmocnić w sobie. W konkrecie. Raz dziś zachować się jak anioł. I nie próbuj przechodzić przez ściany ;)

*** Słowo: Maria Druch i Agnieszka Mazur

*** Więcej: Aniołowie są dla nas wzorem: https://www.youtube.com/watch?v=KHxiL...

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal