31 X 2020 - "Pszczoła kwiatu nie niszczy"

Ważną sprawą w naszym apostolstwie jest współpraca każdej siostry z osobami świeckimi w swoim środowisku. Nasz Założyciel widział to jako sieć, która rozciąga się na całe miasto… wystarczy jedna osoba, by puścić iskrę dalej.

Siostry troszczą się, by wierzący pogłębiali swą wiarę; wobec niewierzących, szerzą ją na wszelki możliwy sposób, zawsze - poprzez osobiste świadectwo życia.  Mamy wydobywać dobro. Ojciec Wincenty Kluczyński mówił nam: „Bądź tą pszczołą, która z każdego kwiatka coś wydobędzie. Wydobywaj z każdej duszy coś dobrego… Pszczoła kwiatu nie niszczy”. Myślę, że to zdanie jest ważne szczególnie na dziś, kiedy sytuacja społeczna i konflikty w Polsce przebierają miarę. Dziś świat potrzebuje naszej dobroci!!!

Siostry pracują jako wychowawczynie, nauczycielki, katechetki, pielęgniarki, lekarze, psychologowie, prawnicy, prowadzą rekolekcje dla rodzin, młodzieży i dzieci,  towarzyszą w rekolekcjach ignacjańskich czy dziś – internetowych, organizują festyny anielskie i inicjują różne spotkania by przez swoje świadectwo innych przybliżać do Chrystusa.

Poniżej wybrane zdjęcia naszego apostolstwa.

 

​​​​​​​

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal