03 XI 2020 - Świętość z Aniołami

Ostatnia niedziela była Uroczystością Wszystkich Świętych. Okazją do ucieszenia się wraz z nimi, połączenia w modlitwie z Kościołem w Niebie! Oni już cieszą się widzeniem Boga. Myślę, że większość z nich przekraczała granicę śmierci w towarzystwie swojego najbliższego przyjaciela – Anioła Stróża. Teraz już świat duchów jest dla nich wszystkich dostępny. Ale niektórzy z nich jeszcze za życia na ziemi mieli wyjątkową relację ze swoimi aniołami.

Święty Ojciec Pio swoim duchowym dzieciom często powtarzał: „Jeśli nie możesz przyjść do mnie, przyślij mi swojego Anioła Stróża”. I oni przysyłali. A o. Pio ich przyjmował, rozmawiał z nimi, odbierał wiadomości i prosił o przysługi. Jego anioł przyspieszał nadawanie telegramu, tłumaczył listy, prowadził samochód. Byli ze sobą w tak bliskiej relacji, że nie raz święty kłócił się ze swoim aniołem, robiąc mu wyrzuty za opieszałość.

Każdy z nas jest powołany do świętości i ona jest jego przeznaczeniem. Każdy bez wyjątku jest zaproszony do bliskości z Bogiem i ma miejsce przygotowane w Niebie. Każdy też otrzymał na ziemską wędrówkę Anioła Stróża jako przewodnika i towarzysza, który bardzo pragnie zostać naszym przyjacielem. Już dziś mogę dać mu szansę…

Maria

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal