07 XI 2020 - List od Sióstr z Surgutu na Syberii, cz. 1.

Drodzy Przyjaciele!

Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie z Surgutu. U nas początek zimy, pojawił się pierwszy śnieg i mróz. 

W tym roku, podobnie jak na całym świecie, przeżywamy i my trudną sytuację związaną z pandemią. Występuje sporo zachorowań, granice wciąż są zamknięte, a wiele osób prosi o modlitwę, ktoś z bliskich cierpi, choruje, odchodzi do wieczności. Ksiądz Paweł, nasz nowy wikariusz, od kilku miesięcy przebywa w Polsce i ze względu na pandemię nie może do nas wrócić.

 Częste pochylanie się nad Słowem Bożym pomaga nam otwierać się na moc Jego działania i pozwala docierać z Dobrą Nowiną do tych, których Pan postawił na naszej drodze. Pięknym sposobem apostolstwa od września 2019 roku było organizowanie w naszym kościele koncertów muzyki organowej. Na te spotkania  przybywały osoby z całego miasta i okolic, większość z nich po raz pierwszy znalazła się w kościele. Zawsze była to dobra okazja do ewangelizacji. W marcu koncerty zostały przerwane, jednak kilka  osób zaczęło przychodzić do kościoła i poprosiło o przygotowanie do sakramentów świętych. Ogromną radością była dla nas wola pani profesor Marii Błażewicz, wybitnej rosyjskiej organistki, która poprosiła o przyjęcie do Kościoła katolickiego. Po przygotowaniu, pani Maria przyjęła sakramenty i już wielu artystów przyprowadziła do Kościoła. Teraz wykonuje wiele koncertów o tematyce religijnej.

W czasie kwarantanny, nie mając możliwości poruszania się po naszej olbrzymiej parafii, prowadziliśmy transmisje on-line dla naszych parafian. Transmitowaliśmy codziennie  Mszę  świętą, nabożeństwa, a także katechezy dla dzieci i młodzieży. W Wielkim Poście i w Okresie Wielkanocnym nagrywaliśmy filmiki z rozmyślaniami na każdy dzień: parafianie odczytywali fragment Ewangelii, a ksiądz lub biskup, znający język rosyjski, dawał komentarz. Wielu ludzi z różnych stron świata dziękowało za duchowe umacnianie w tym trudnym czasie. 

 

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal