07 XII 2020 - Jezusowa odpowiedź na kryzys w Kościele - s. Wanda Boniszewska CSA

Artykuł został opublikowany na stronach:

Jezusowa odpowiedź na kryzys w Kościele - s. Wanda Boniszewska CSA | Christianitas. Religia, kultura, społeczeństwo.

Autorem jest Ks. Dawid Tyborski. Za zgodą autora, fragmenty artykułu będą się ukazywały na naszych stronach przez cztery najbliższe poniedziałki.

 Jezusowa odpowiedź na kryzys w Kościele - s. Wanda Boniszewska CSA

Wielką pokusą jest stwierdzić, że żyjemy w złych czasach dla Kościoła. Kiedy rzucimy okiem na nasze polskie podwórko widzimy zgniliznę moralną, relatywizm, obojętność i bylejakość księży, zdaje się nam, że biskupi są zupełnie oderwani od rzeczywistości, a i zwyczajnych wiernych świeckich jest, wydaje się, mniej. Budzi się w nas prawdziwa burza myśli i poglądów, które z jednej strony, wskazując na suche fakty, prowadzi nas do poddania się, z drugiej strony chce walczyć o lepsze jutro Kościoła. To niezwykle barwne kuszenie nie jest obce samemu Kościołowi. Oto z jednej strony afery, podział i rozdźwięk między duchownymi, z drugiej, bojowa chęć walki o to, co święte (a tutaj raczej chwalebny prym wiodą świeccy).

Przytomnie trzeba jednak zauważyć, że nie są to wcale dylematy i problemy, które są nowością w naszym świecie. Kościół doświadczał ich już dawno i jako, że jest Święty świętością Chrystusa, który jest Jego mistycznym Ciałem, przychodzi z cichą, pokorną, niewidoczną i szalenie skuteczną odpowiedzią na nasze ludzkie niesnaski.

Żeby być uczciwym trzeba rzetelnie stwierdzić, że nie słyszał o niej nikt. A nawet jeśli była komuś znana jako siostra zakonna, do tego bezhabitowa, to o tym, co przeżywała i za kogo to ofiarowała było tajemnicą trzech osób: Przełożonej generalnej zgromadzenia sióstr od Aniołów, do którego należała, spowiednika i siostry opiekującej się schorowaną zakonnicą.

Cdn.

 

 

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal