04 I 2021 - Bóg ukryty w Tabernakulum - niepojęta Tajemnica

W styczniu proponuję fragmenty z konferencji o s. Wandzie wygłoszonej kilka lat temu w Wilnie, przez Alicję Bronakowską.

Bóg ukryty w Tabernakulum – niepojęta Tajemnica.

Po pojechaniu z rodzicami pierwszy raz do kościoła, kiedy Wanda zobaczyła jak wygląda fizycznie – Tabernakulum, Kościół – pierwszą modlitwą jaka się jej wyrwała z serca było: „Biedny Bozia – jak tam smutno musi być”.

Takim rysem charakterystycznym dla Wandy przez całe jej życie jest pragnienie towarzyszenia Jezusowi obecnemu w Tabernakulum, dotrzymywania Mu towarzystwa, właśnie w kaplicy, kościele – tam gdzie był przechowywany Najświętszy Sakrament. Przez całe życie miała ogromną świadomość tego, że On jest tam samotny i że ona chce Mu towarzyszyć, być razem z Nim, ująć Mu tej samotności.

Dla nas jest to bardzo ważna lekcja, ponieważ możemy się zastanowić nad naszą świadomością tego, że Jezus jest samotny w Najświętszym Sakramencie, że jest w tabernakulum, że jest obecny wśród nas, a jednak jest tam sam. Może nas również s. Wanda uczyć przekraczania własnej samotności, przekraczania skupiania się na tym, że my jesteśmy bardzo samotnymi ludźmi, a zarazem wchodzenia w rzeczywistość towarzyszenia Bogu w Jego samotności. (cdn.)

Alicja Bronakowska

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal