20 II 2021 - Siostry od Aniołów w Czechach cz. 2

Obecna sytuacja naznaczona Covid-19 ogranicza możliwości bezpośredniego kontaktu. Jest to trudne jak wszędzie, ale staramy się być blisko ludzi w inny sposób, rekolekcje Lectio divina online, spotkania modlitewne online, założyłyśmy coś w formie Caritasu online pośrednicząc w przekazywaniu rzeczy potrzebującym. Nasz Dom rekolekcyjo - pielgrzymkowy przyjął formę Covid - hotelu. Tak jak jest to możliwe, staramy się odpowiadać na potrzeby czasu a pomysłów nie brakuje.

Radość mamy z ludzi, których na różnych drogach Pan znajduje i za sobą pociąga. Do chrztu przygotowuje się w tej chwili 4 osoby dorosłe i 2 dzieci wieku szkolnego. Ze względu na ograniczenia, chrzest będzie niestet raczej odłozony na późniejszy termin niż tegoroczna Wigilia Paschalna, ale nie szkodzi, ważne że Chrystusa znaleźli a radzej, że On znalazł ich. 

Zapraszamy do Vranova jak tylko skończy się ten trudny covidovy czas. Miejsca jest dużo, możecie organizować pielgrzymki autokarowe czy wyjazdy indywidualne, popatrzcie na stronę - 
http://www.dc-vranov.cz/index.php/ubytovani

Wiele rzeczy w ostatnim czasie ograniczył ten Covid, ale jest o wiele więcej przestrzeni, których ograniczyć nie może.... Bóg jest większy. W tej duchowej przestrzeni modlitwy i chwały łączymy się z Wami. Wiecznej Miłości żadna zaraza pokonać nie zdoła!

Prosimy Was o modlitwę, abyśmy były blisko ludzi i stały mocno przy Panu  

Siostry z Vranova

 

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal