"...Tajemnice Maryi"

23-25 października 2015 w Częstochowie spotkanie prowadziły MMM, czyli teolog, psycholog i muzyk. Wzięło w nim udział ok 25 osób z różnych stron Polski. Trudno dokładnie się doliczyć, ponieważ jedni przyjeżdżali, a inni już musieli wyjeżdżać.

Piątek dla większości był dniem przyjazdu, zakwaterowania się i zapoznania.

W sobotę był czas na konferencję o tajemnicach Maryi, próba śpiewu i tańca oraz przygotowanie do poprowadzenia nabożeństwa na Jasnej Górze podczas pallotyńskiego czuwania młodych.

Po południu ruszyliśmy z domu Sióstr od Aniołów do Doliny Miłosierdzia do księży pallotynów. Tam rozpoczęła się pierwsza część czuwania pod hasłem "Chce się żyć". Z Jasnej Góry wróciliśmy dobrze po północy - zmęczeni, głodni, ale z doświadczeniem spotkania z Jezusem i Jego Matką - podczas adoracji, spowiedzi, Eucharystii, uwielbienia tańcem... 

W niedzielę odwiedził nas ks. Michał (pallotyn) - jeden z organizatorów czuwania. Był czas na podzielenie się przeżytym czasem i wspólne plany na przyszłość m.in. dotyczące wolontariatu podczas Światowych Dni Młodzieży.

Na zakończenie naszego weekendu z Tajemnicami Maryi odśpiewaliśmy pieśń zawierzenia "Ty, co nie zwątpiłaś nigdy" oraz wspólnie odmówiliśmy akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi napisany przez kard. S. Wyszyńskiego.

* * * 

Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko, czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w macierzyńską niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna, i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko Wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

* * * 

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal