„Rodzinami z aniołami” – anielski festyn rodzinny

16 września 2018 roku odbył się kolejny anielski festyn w Konstancinie Jeziornie. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Rodzinami z Aniołami”. Idąc za myślą papieża Franciszka podczas Światowego spotkania Rodzin w Dublinie chciałyśmy podczas festynu pokazać radość świętości przeznaczoną dla rodziny: „Ewangelia rodziny, radość dla świata”. Bóg chce, aby każda rodzina była reflektorem, który promieniuje radością swej miłości w świecie. Co to znaczy? Że rodzina powinna być reflektorem, który promieniuje radością a cały świat. Oznacza to, że spotkawszy miłość zbawiającego Boga, staramy się słowami, albo bez nich, ukazać ją w codziennym życiu oraz w najprostszych wydarzeniach dnia. A jak się to nazywa? To nazywa się świętość”.

Czas festynu był czasem świętowania, który rozpoczęliśmy od Mszy św. pod przewodnictwem ks. Przemysława z Łodzi. Następnie na scenie konstancińskiego amfiteatru w Parku Zdrojowym jak i w plenerze każda rodzina mogła znaleźć coś dla siebie. Wśród artystów wystąpili: Zespół taneczo – wokalny „Pierwiosnki” z Nowej Wilejki; dzieci z ochronki bł. Edmunda Bojanowskiego w Konstancinie; dzieci z Przedszkola Tęczowego w Konstancinie oraz gwiazda festynu Lidia Pospieszalska z rodziną i przyjaciółmi. Do atrakcji festynu należały również: warsztaty ceramiczne, zawody sportowe, kącik malucha, stoisko misyjne czy kramik anielski. Całość ubogaciła przepyszna anielska kuchnia.

Jako siostry od Aniołów wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji festynu: wolontariuszom, młodzieży i sponsorom. Najbardziej dziękujemy mieszkańcom Konstancina za tak liczne przybycie i udział w festynie. Z pewnością była to dobra okazja do budowania wzajemnych sąsiedzkich relacji, przebywania w radosnej i „anielskiej” atmosferze oraz świadectwo naszej wiary i wartości rodziny.

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal