Adwent 2018 - wprowadzenie w rekolekcje

Jeśli:
- brakuje Ci Życia, energii, pasji
- czujesz się samotna
- pragniesz głębokich Relacji 
- chcesz ożywić Swoją relację z Jezusem
- chcesz dobrze przygotować się na Jego przyjście,

te rekolekcje są dla Ciebie!

Codziennie po 17:00, od soboty poprzedzającej Pierwszą Niedzielę Adwentu, na stronie siostryodaniolow.pl będziemy publikować wprowadzenie do modlitwy oparte na fragmencie Pieśni nad pieśniami. 

Wprowadzenia będą też umieszczane na profilu Siostry od Aniołów na Facebook’u.

O czym będą te rekolekcje?

Ich tytuł: „Weź mnie za rękę, pobiegnijmy!” w innym tłumaczeniu brzmi: „Pociągnij mnie za sobą, pobiegnijmy!”. W prośbie tej zawiera się nasza dobra wola, pragnienie ruchu, życia, większego dynamizmu, ale też niemoc, niezdolność uczynienia kroku bez pomocy Boga. Bez Niego nie możemy wyruszyć w drogę, nie zrobimy żadnego postępu. Dlatego prosimy, żeby to On wziął nas za rękę! I pociągnął ku życiu. Każda z nas, niezależnie od tego czy jest singielką, zakonnicą czy buduje relację z mężczyzną, potrzebuje osobistej, bliskiej relacji
z Jezusem. Jest ona niezbędna do radosnego życia pełnią. W Adwencie będziemy więc skupiać się na Nim, nazywanym w Pieśni nad pieśniami Oblubieńcem, Ukochanym. Będziemy spotykać Boga Żywego, obecnego zarówno w Oblubieńcu jak i w Oblubienicy. 
W tym Adwencie spróbujmy przeczytać całą Pieśń nad pieśniami, niezależnie od wprowadzeń. Możemy sięgać do w różnych tłumaczeń, wydań, bo każde z nich wnosi świeży powiew Ducha. Na czas Adwentu przenieśmy się sercem do Ziemi Obiecanej, wykorzystując wszelkie dostępne nam środki – zdjęcia, filmy, muzykę, zapachy. Niech nasza wyobraźnia i zmysły pomogą nam pełniej wejść w modlitwę Słowem Bożym, tak byśmy mogły modlić się całe, a modlitwa nie zamykała się w czasie wyznaczonym na medytację. Te wprowadzenia to zaproszenie do zmiany myślenia, rozpalenia miłości i ożywienia najważniejszej Relacji…: „Weź mnie za rękę, pobiegnijmy!”

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal