Relacje, świadectwa, wspomnienia...

„Rodzinami z aniołami” – anielski festyn rodzinny

16 września 2018 roku odbył się kolejny anielski festyn w Konstancinie Jeziornie. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Rodzinami z Aniołami”. Idąc za myślą papieża Franciszka podczas Światowego spotkania Rodzin w Dublinie chciałyśmy podczas festynu pokazać radość świętości przeznaczoną dla rodziny: „Ewangelia rodziny, radość dla świata”. Bóg chce, aby każda rodzina była reflektorem, który promieniuje radością swej miłości w świecie. Co to znaczy? Że rodzina powinna być reflektorem, który promieniuje radością a cały świat.

Festyn rodzinny w Nowej Wilejce

9 września odbył się w Nowej Wilejce już jedenasty z kolei festyn rodzinny. W związku ze 100leciem odzyskania niepodległości tegoroczny festyn nosił tytuł "Kocham cię, Polsko".

Zespoły ze szkół i przedszkoli z Nowej Wilejki i okolicznych miejscowości cieszyły nas śpiewem i tańcem. Nie lada atrakcją był występ uczniów ze Szkoły Muzycznej-grała nam przepięknie orkiestra dęta.

Eucharystia – dziękczynienie za Zbawienie

Od 01 do 06 lipca 2018r. w naszym domu w Konstancinie Jeziornie prowadziłyśmy rekolekcje dla dzieci pod hasłem: „Eucharystia dziękczynienie za Zbawienie”. W rekolekcjach uczestniczyło 43 dzieci a prowadziło je 7 wolontariuszy i 2 siostry od Aniołów.

Relacja z pielgrzymki do Medjugorie - maj/czerwiec 2018

W dniach 31.05 - 9.06.2018 odbyła się pielgrzymka Współpracowników Misyjnych Zgromadzenia Sióstr od Aniołów do Medjugorie, pod hasłem: "Na drodze wiary z Maryją".

"Dokończysz dzieło Faustyny"

W sobotę 9 grudnia 2017r. w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej w Białymstoku odbyła się pierwsza Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Dokończysz dzieło Faustyny”. Spotkanie zostało poświęcone życiu, działalności i apostolstwie s. Heleny Majewskiej należącej do Zgromadzenia Sióstr od Aniołów.

Rekolekcje dla Centrum Psychologiczno – Pastoralnego "Więź"

W dniach 30.09 – 01.10 w Białobrzegu Siostry od Aniołów prowadziły rekolekcje anielskie dla Centrum Psychologiczno – Pastoralnego "Więź" z okazji ich święta patronalnego.

Idź i głoś. Idź i kochaj. - Festyn Anielski 2017

17 września 2017r. w Parku Zdrojowym w Konstancinie odbył się kolejny już festyn anielski. W tym roku ze względu na przeżywany w Kościele rok duszpasterski „Idźcie i głoście” festyn miał charakter szczególnie ewangelizacyjny. Mimo deszczu (pierwszego w historii anielskich festynów) było z nami bardzo wiele osób. Radości nie pozbawił nas nawet ulewny deszcz.

"Jeżowe Aniołowe"

Pod tym hasłem 27 sierpnia 2017 r. odbył się I Festyn Anielski organizowany w Jeżowem (woj. podkarpackie). Siostry od Aniołów niedawno tam zamieszkały i rozpoczęły budowę Anielskiego Centrum Integracji, w skład którego wchodzi przedszkole i dom pomocy dla osób starszych. Festyn miał na celu przedstawienie idei budowy i zapoznania mieszkańców Jeżowego ze Zgromadzeniem Sióstr od Aniołów.

PO KOLEI – wakacyjne rekolekcje dla młodych w Konstancinie

W dniach 30 lipca – 3 sierpnia 2017r. odbyły się w Konstancinie kolejne rekolekcje dla młodych prowadzone przez Siostry od Aniołów, tym razem pod hasłem „Po kolei”. Mimo licznych wakacyjnych propozycji udało się zgromadzić w naszym klasztorze 11 wspaniałych młodych ludzi, którzy chcieli kilka dni spędzić bliżej Boga.

Wakacyjne rekolekcje z dziećmi

W dniach od 09 do 14 lipca 2017 r. w naszym domu w Konstancinie Jeziornie odbyły się wakacyjne rekolekcje dla dzieci. Uczestniczyło w nich 36 uczniów szkół podstawowych z różnych część Polski. Tematyką spotkań były objawienia Matki Bożej Fatimskiej.

Relacja z Jubileuszowej Pielgrzymki do Włoch

Z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, w dniach 8 – 17.10.2016r. odbyła się pielgrzymka do Włoch, dla Współpracowników Misyjnych  i Przyjaciół Kościoła na Wschodzie - Effatha.  

"Na skrzydłach miłosierdzia" - festyn 2016

„Na skrzydłach miłosierdzia” – to tytuł jubileuszowego – dziesiątego już – festynu anielskiego, który odbył się 21.09.2016 r. w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia wydarzenie tematyką nawiązywało do tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Pośród wielu słów o miłosierdziu nie zabrakło również czynu. Dochód ze wspólnego świętowania został przeznaczony na budowę dziecięcego hospicjum przy istniejącym już Hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

Echo po warsztatach tańca religijnego

Świadectwa uczestników warsztatów tańca religijnego w 2015/2016.

"Biesiada dusz przed odlotem" - festyn 2015

Tego jeszcze nie było! Rok kalendarzowy już na finiszu. Najwyższy więc czas na bilanse, remanenty… Powoli zbliża się też ku końcowi rok życia konsekrowanego, więc jeśli jeszcze pisać o festynie Wybranych, to najwyższa pora. A warto, bo tego jeszcze nie było, by wszystkie wspólnoty życia konsekrowanego w Konstancinie, były zaangażowane w jedną imprezę!

"...Tajemnice Maryi"

Relacja ze spotkania dla młodych "...Tajemnice Maryi" 23-25 października 2015 w Częstochowie

Weekend "Rodzinami z Aniołami"

Foto-relacja ze spotkania "Rodzinami z Aniołami", które odbyło się w dniach 15-17 maja 2015 r. w Konstancinie-Jeziornej.

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal