Wtorek z ...

​​​​​​​

13 IV 2020 - Idźcie do Galilei - wtorek drugiego tygodnia wielkanocnego

Tekst :   Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg.  Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli.

06 IV 2021 - Maria Magdalena - Wtorek Wielkanocny

Tekst: “Maria Magdalena natomiast stała przed grobem płacząc. A kiedy [tak] płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa - jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: «Niewiasto, czemu płaczesz?» Odpowiedziała im: «Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono». Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. Rzekł do niej Jezus: «Niewiasto, czemu płaczesz?

30 III 2021 - Ogrójec - Wielki Wtorek

Tekst: “Potem wyszedł i udał się, według zwyczaju, na Górę Oliwną: towarzyszyli Mu także uczniowie. Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: «Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie». A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!» Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go. Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię.

23 III 2021 - Dobra Nowina - wtorek czwartego tygodnia Wielkiego Postu

Tekst: “W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret,  do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, ».

16 III 2021 - Anielskie rozważanie na wtorek IV tygodnia Wielkiego Postu

Pascha - wtorek czwartego tygodnia Wielkiego Postu

09 III 2021 - Anielskie rozważanie na wtorek III tygodnia Wielkiego Postu

Tekst: “Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem». Lecz On mu odparł: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych».

2 III 2021 Anielskie rozważanie na wtorek II tygodnia Wielkiego Postu

Tekst: Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą». Do mężczyzny zaś Bóg rzekł: «Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść -

23 II 2021 - Anielskie rozważanie na wtorek I tygodnia Wielkiego Postu

16 II 2021 - Z aniołami w czas Wielkiego Postu

Jutro zaczyna się czas przygotowania paschalnego. Myślę o nim już dzisiaj i jestem z tego dumna, bo często zdarzało mi się orientować w drugim czy trzecim tygodniu, że coś przecież jest inaczej, że warto Wielki Post przeżyć świadomie…

09 II 2021 - Drabina Jakuba

Jedną z najbardziej popularnych scen w Starym Testamencie jest tzw. Drabina Jakuba. Wielu malarzy próbowało ją zobrazować. „Przerabiało” się ją nawet na lekcjach języka polskiego. To moment, kiedy Jakub, z nielegalnie zdobytym błogosławieństwem od swojego ojca Izaaka, wyruszył w podróż. Celem było znalezienie odpowiedniej żony. Któregoś wieczoru, zmęczony wędrówką zasnął z głową na kamieniu. We śnie zobaczył drabinę opartą o ziemię i sięgającą nieba. Po niej poruszali się aniołowie – jedni w górę, inni w dół.

Strony

Subskrybuj RSS - Wtorek z ...
Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal