Festyn

Idea festynów - anielski apostolat w przestrzeni publicznej. Integracja lokalnego społeczeństwa przy zwartych szykach anielskich zelatorów wokół Bożego Ołtarza a także pogodny relaks w atmosferze anielskiego zaufania.

Godny uwagi jest cel charytatywny akcji np. 2009 r – na rzecz dzieci z Litwy, 2010 – na rzecz powodzian, 2011 – na rzecz placówek wspierających dzieci – np. RDDZ „Druchowie”, świetlica „Dom, który czeka”, 2012 – na rzecz rodzin w "tarapatach", 2013 – na rzecz dzieci z zaprzyjaźnionej z Konstancinem – Nowej Wilejki (w ramach realizacji programu: „miast zaprzyjaźnionych”), 2014 - na rzecz Ukrainy

W trakcie realizacji zadania: współpraca z lokalnymi władzami powiatu i gminy, z ośrodkami kultury.

Należy również podkreślić popularyzację tej formy apostolstwa publicznego w innych miejscach, gdzie angażowały się nasze siostry: Częstochowa, Kielce, Niemież i Nowa Wilejka, która zainicjowała w Zgromadzeniu tę formę apostolstwa.

 


 

Anielski festyn „Rodzinami z Aniołami” 2019

Już po raz jedenasty Zgromadzenie Sióstr od Aniołów zorganizowało w Konstancinie – Jeziornie anielski festyn. Jest to czas kiedy mieszkańcy Konstancina i zaproszeni goście mogą „uskrzydlać” swojego ducha by wznosić się bliżej Boga poprzez ludzką dobroć i życzliwość okazywaną na wzór aniołów. Tegoroczny festyn dedykowany był rodzinom. Jak mówił papież Franciszek świętość rodziny jest między innymi z promieniowania radości. W programie znalazły się: wspólna Eucharystia, Anielskie śpiewanie  pod opieką Sióstr od Aniołów oraz dziecięcej scholii z Jeżowego, przedstawienie pt.

Rodzinami z Aniołami - anielski festyn rodzinny

Serdecznie zapraszamy na kolejny festyn anielski, który tradycyjnie odbędzie się w Parku Zdrojowym w Konstancinie Jeziornie. Każdy z nas znajdzie tam coś dla siebie - dla ducha idla ciała. 

Cieszymy się, że festyn rodzinny organizują z nami zaprzyjaźnione rodziny, przyjaciele oraz wielu mieszkańców Konstancina i Piaseczna. W tym roku obok konstancińskich artystów wystąpią również goście z Jeżowego na Podkarpaciu.

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal