Festyn

Idea festynów - anielski apostolat w przestrzeni publicznej. Integracja lokalnego społeczeństwa przy zwartych szykach anielskich zelatorów wokół Bożego Ołtarza a także pogodny relaks w atmosferze anielskiego zaufania.

Godny uwagi jest cel charytatywny akcji np. 2009 r – na rzecz dzieci z Litwy, 2010 – na rzecz powodzian, 2011 – na rzecz placówek wspierających dzieci – np. RDDZ „Druchowie”, świetlica „Dom, który czeka”, 2012 – na rzecz rodzin w "tarapatach", 2013 – na rzecz dzieci z zaprzyjaźnionej z Konstancinem – Nowej Wilejki (w ramach realizacji programu: „miast zaprzyjaźnionych”), 2014 - na rzecz Ukrainy

W trakcie realizacji zadania: współpraca z lokalnymi władzami powiatu i gminy, z ośrodkami kultury.

Należy również podkreślić popularyzację tej formy apostolstwa publicznego w innych miejscach, gdzie angażowały się nasze siostry: Częstochowa, Kielce, Niemież i Nowa Wilejka, która zainicjowała w Zgromadzeniu tę formę apostolstwa.

 


 

"Na skrzydłach miłosierdzia" - festyn 2016

„Na skrzydłach miłosierdzia” – to tytuł jubileuszowego – dziesiątego już – festynu anielskiego, który odbył się 21.09.2016 r. w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia wydarzenie tematyką nawiązywało do tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Pośród wielu słów o miłosierdziu nie zabrakło również czynu. Dochód ze wspólnego świętowania został przeznaczony na budowę dziecięcego hospicjum przy istniejącym już Hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal