Książki o s.Wandzie Boniszewskiej

„Świadek milczący. Wanda Boniszewska (1907-2003) ” M. Cichoń

Siostra Wanda Boniszewska obdarzona została przez Boga wieloma szczególnymi darami, a ten rys jej osobowości jest wyraźnie czytelny. Szanowała każdego człowieka bez względu na to kim on był, bo Bóg go szanuje i kocha. Chyba szczególnie rozumiała słowa Chrystusa: "Coście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

„Ukryta Stygmatyczka” ks. J. Pryszmont

By jakoś przybliżyć tę świetlaną postać, chyba trzeba o niej powiedzieć: była mocarzem wiary i ufności, była "silna swoją bezsiłą". (...) Bóg umacniał ją przez długich 95 lat. Zabrał do siebie wiosną 2003 roku, w 25-lecie pontyfikatu Jana Pawła II. To nie przypadek, skoro na ołtarzu cierpienia tak jak Papież złożyła siebie Bogu za Kościół Święty. Ze wstępu Kardynała Henryka Gulbinowicza

„Nieznaną jestem... Taką umrzeć pragnę. Wspomnienia s. Wandy Boniszewskiej (1907-2003)"

Pierwsza część została napisana w czasie: marzec 1935 - 1944. Zaczyna się ona od słów: „Trudno mi zdobyć się na pisanie pamiętnika, ale skoro Ty, Boże, ode mnie żądasz, to ufam, że i dopomożesz. Myślę, że pisać będę to, co będzie dla Twojej większej chwały, a mnie dla umartwienia za grzechy” (s. 19). 

"Konwalia w Ogrodzie Pana - Opowieść o siostrze Wandzie Boniszewskiej" ks. P. Kaczmarek

W dzisiejszej mentalności, która głęboko przenika do ludzkich serc, takie pojęcia jak: Krzyż, cierpienie czy ofiara, bardzo często wywołują dreszcz niechęci, a może nawet wstrętu. Dlaczego mam cierpieć? Dlaczego Bóg nie zabierze ode mnie Krzyża? Dlaczego mam ofiarowywać się za innych? W takim myśleniu, Krzyż zawsze będzie przeszkadzał.

Subskrybuj RSS - Książki o s.Wandzie Boniszewskiej
Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal