14 XI 2020 - List od sióstr z Surgutu na Syberii, cz. 2.

Wielką radością było dla nas świętowanie jubileuszu 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II -  współpatrona parafii i jednocześnie patrona  naszej wspólnoty zakonnej w Surgucie. W tym dniu została odprawiona uroczysta Msza Święta (on-line), wykonano koncert oparty na rozważaniu  tajemnic różańca, Te Deum, Pater Noster, 10 różnych opracowań  Ave Maria, a także nagrany wcześniej wywiad z abp. Mieczysławem Mokrzyckim o św. Janie Pawle II. Wraz z młodzieżą przygotowaliśmy filmik dla dzieci o Wielkim Papieżu Polaku.

Przez kilka miesięcy mogło przychodzić do kościoła tylko kilka osób. Uroczystości komunijne wyglądały inaczej niż zwykle. Zaczynając od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, co tydzień kilkoro dzieci lub kilka osób dorosłych  przystępowało do I Komunii Świętej. Także w tym czasie odbyło się kilka ślubów.

Pod koniec września 2020 r. przeżywaliśmy nowennę do Aniołów Stróżów. Nagraliśmy  w języku rosyjskim filmiki z modlitwą i katechezą o Aniołach. Wiele osób dołączyło do naszej modlitwy i dawało świadectwa o działaniu   Aniołów  w ich życiu. Odpowiadając na prośbę  wiernych, nadal transmitujemy Mszę św. i nabożeństwa. Jest piękny odzew. Dzięki temu wiele  osób uczestniczy w Eucharystii. Was również zapraszamy na profil  you-tube:  Catholic Surgut.

Obecnie możemy jeździć do parafian żyjących w odległych miastach  (Uraj, Niagań, Chanty-Mansyjsk, Gubkinskoje, Nojabrsk, Kogałym). Cieszymy się także, gdyż od maja trwa budowa domu parafialnego w Surgucie. Prace budowlane prowadzane są pomyślnie. Wierzymy głęboko, że pomaga w tym św. Jan Paweł II ponieważ, parafia otrzymała pozwolenie na budowę 18 maja, dokładnie w setną rocznicę urodzin Papieża.

Drodzy Przyjaciele! Chociaż dzielą nas tysiące kilometrów, to przez Waszą modlitwę i ofiarność serc doświadczamy wielkiej wspólnoty Kościoła, docieramy z Dobrą Nowiną do naszych parafian żyjących w odległych krańcach północnej tundry.

Niech Dobry Bóg błogosławi  Wam, a Aniołowie otaczają nieustanną opieką.

Z wdzięcznością i darem modlitwy siostry z Surgutu: Teresa Jakubowska i Joanna Andruszczyszyna

 

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal