02. V .2021 - J 15, 1-8

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

 

Dzisiejsze słowo dosięga mnie w moim zabieganiu i niepokoju. Tyle rzeczy jest do zrobienia, tyle spraw do załatwienia... Każdy dzień przynosi nowe niespodzianki, z którymi trzeba się zmierzyć. Jezus wchodzi w to wszystko ze swoim słowem. Pokazuje właściwe priorytety. Mówi: „Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. (…) Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze mnie nic nie możecie uczynić”.

Jezus przenosi moje spojrzenie z tego, co mam do zrobienia, na Niego samego. Pokazuje, o co mam troszczyć się najpierw: nie o to, by przynosić owoc, ale o to, by trwać w Nim. Latorośl, która jest złączona z winnym krzewem nie musi się starać, by wydać owoc, sama z siebie tego nie potrafi. To życiodajne soki winnego krzewu, które w niej płyną, sprawiają, że owocuje ona i rośnie. Owoce nie są zasługą latorośli, ale winnego krzewu. A mi tak często zdarza się myśleć, że jest odwrotnie.

Jezu, mój Panie i Mistrzu, prawdziwy Krzewie winny, wypełnij mnie swoim życiem. Ucz mnie, jak mam trwać w Tobie. Nie chcę już więcej martwić się tym, czy moje życie i praca przynoszą owoce. Niech bycie z Tobą i trwanie w Tobie będzie jedyną moją troską.

s. Martyna

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal