PO KOLEI – wakacyjne rekolekcje dla młodych w Konstancinie

W dniach 30 lipca – 3 sierpnia 2017r. odbyły się w Konstancinie kolejne rekolekcje dla młodych prowadzone przez Siostry od Aniołów, tym razem pod hasłem „Po kolei”. Mimo licznych wakacyjnych propozycji udało się zgromadzić w naszym klasztorze 11 wspaniałych młodych ludzi, którzy chcieli kilka dni spędzić bliżej Boga. Odwołując się do tematu spotkania wróciliśmy do początków, o których czytamy na pierwszych stronach Biblii w opisie stworzenia świata. W ciągu kolejnych dni okazało się, że w wielu sferach warto wracać do początków, do porzadkowania według sensownej kolejności. Dlatego też między innymi była okazja do przyjrzenia się na nowo Dekalogowi, wsłuchania się w Słowo Boże podczas indywidualnej modlitwy, przystąpienia do sakramentu spowiedzi, a także przyjrzenia się swojemu światu wartości i tego, co jest w życiu naprawde najważniejsze. Jednego dnia odwiedził nas o.Grzegorz Ginter SJ, który odprawił Mszę Świętą i wygłosił konferencję. Towarzyszył nam obraz drogi – co jest w niej potrzebne, co warto ze sobą zabrać w podróż a co bywa zbędnym bagażem i ciężarem… Światłem na naszej rekolekcyjnej drodze były także codzienne czytania, w których mowa była o Mojżeszu i jego spotkaniach z Bogiem.
Podczas tych wakacyjnych rekolekcji był również czas na codzienną Eucharystię, wspólną radość, spacery po lesie, śpiew, taniec, podejmowanie różnych wyzwań, spotkania o męskości i kobiecości, rozmowy teologiczne i psychologiczne, oglądanie wartościowego filmu, świętowanie a także twórczą inicjatywę uczestników – m.in. zaaranżowanie przeżywania „godziny W” oraz pogodnych wieczorów. Tradycyjnie zostały zaplanowane kolejne spotkania. Z pewnością pierwsze z nich odbędzie się przy okazji wrześniowego anielskiego festynu w Konstancinie (15-17.09), kolejne w adwencie.

Poniżej zamieszczamy kilka świadectw uczestników rekolekcji:

Do Konstancina wybrałem się tym razem z nieopisanym entuzjazmem, ale także z niepewnością, niepewnością dotyczącą mej drogi. Czy jest ona dobra? Czy Bóg chciałby, abym podążał tą drogą? I czy ja chcę nią iść? W rozwiązaniu, w rozwianiu tej niepewności pomogły mi siostra Maria i siostra Mira przy pomocy ćwiczenia „palący się dom”. I myślę, że moja droga podoba się Bogu. Dziękuję.
Kamil

Przyjeżdżając chciałam zobaczyć starych znajomych a może i też poznać nowych, co własnie się stało. Dowiedziałam się wielu rzeczy i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Poznałam moje prawdziwe priorytety i w końcu przestałam się wstydzić mojego uśmiechu. Będę wspominać ten przyjazd i te rekolekcje bardzo radośnie. Bo przeciez każde spotkanie z rodziną to szczęśliwe spotkanie.
Ilona

Cieszę się, że przyjechałam tu ponownie. Dziękuję za miło spędzony czas! Najbardziej spodobało mi się kiedy każdy z nas przedstawiał jak rozumie wybrane orzyjazanie. Ten moment na pewno zapamiętam.
Natala

Przyjechałam, aby znaleźć swój cel i drogę. W ciągu tych kilku dni zaznałam uczucia ulgi, ponieważ dzięki spowiedzi pozbyłam się kamienia, który przygniatał moje serce. Spotkanie z Bogiem jako przyjacielem było dla mnie cudownym doświadczeniem. Wyjeżdżam z radością, że po raz kolejny zbliżyłam się do Boga.
Klaudia

Cieszę się, że przyjechałem, bo odnalazłem swoją drogę razem z Bogiem i teraz znam swój cel w życiu, czyli podążać tą drogą i nie zapominać czego się tu nauczyłem przez te parę dni.
Robert

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal