Pielgrzymka Alpejskie Sanktuaria Maryjne

14-07-2019 do 20-07-2019

Termin: 14.07-20.07.2019

Cena: 2.090 PLN

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników o godz. 1:45. Wyjazd w kierunku Austrii o godz. 2:00.W przerwie podróży wizyta w Melk: zwiedzanie imponującego opactwa benedyktyńskiego uznawanego za najpiękniejszy przykład architektury barokowej w Austrii.Przejazd na obiadokolację i nocleg do hoteluw okolicy Mariazell.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Nawiedzenie Mariazell - największego i najczęściej odwiedzanego sanktuarium maryjnego Austrii, które nazywane jest „austriacką Częstochową”. Msza Święta. Następnie przejazd do Graz – zwiedzanie Starego Miasta umieszczonego na liście światowego dziedzictwa UNESCO: katedra św. Idziego, a także wzgórze zamkowe z symbolem miasta - słynną Wieżą Zegarową.Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ3
Śniadanie. Przejazd do Padwy - nawiedzenie świątyń: bazyliki św. Antoniego, bazyliki św. Justyny – miejsca pochówku św. Łukasza Ewangelisty. Msza Święta. Zobaczymy również zabudowania słynnego uniwersytetu (z zewnątrz) oraz piękne Prato della Valle. Następnie przejazd do Werony - rzymski amfiteatr (z zewnątrz), spacer po Starym Mieście połączony z wizytą na dziedzińcu domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mediolanu.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Mediolanu: zwiedzanie imponującej gotyckiej katedry, przejście Galerią Vittorio Emanuele do słynnej Opery La Scala i dalej do Castello Sforzesco (zwiedzanie z zewnątrz). Po południu przejazd do Mesero, gdzie znajduje się sanktuarium św. Joanny Beretty Moli – patronki małżonków, kanonizowanej przez Jana Pawła II. Czas na modlitwę przy grobie Świętej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Oropy.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór w Oropie.Msza Święta. Następnie przejazd do Turynu – zwiedzanie historycznego centrum miasta: Piazza Castello gdzie znajdują się wspaniałe Palazzo Reale i Palazzo Madama (zwiedzanie z zewnątrz), katedra św. Jana Chrzciciela, gdzie przechowywany jest Całun Turyński (Całun nie będzie w tym okresie wystawiony na widok publiczny), a także nawiedzenie bazyliki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, gdzie znajdują się groby św. Jana Bosko oraz św. Dominika Savio.Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mediolanu.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Einsiedeln - wizyta w najważniejszym szwajcarskim sanktuarium maryjnym gdzie znajduje się figura Czarnej Madonny, przed którą każdego roku modlą się rzesze pielgrzymów. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Monachium.

DZIEŃ 7
Śniadanie.Przejazd do Altoetting. Nawiedzenie sanktuarium z cudowną figurą Matki Bożej, gdzie znajdują się urny z sercami książąt bawarskich. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski.Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.Zakończenie pielgrzymki.

mapa-alpy.png

Cena nie obejmuje zwiedzanych obiektów, płatne u pilota 70-80EUR;

Zgłoszenia do 20 maja 2019 r.  Przy zapisie należy dokonać wpłaty zaliczki 500 zł. na konto misyjne:

Nr 70 8002 0004 0209 2858 2002 0001   tytułem „Pielgrzymka”

 

Kontakt: s. Katarzyna Mazurek tel. 504 487 008,  e-mail: misje@siostryodaniolow.pl

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal